מאמרים

כאן תמצאו אוסף מאמרים מקצועיים בתחומי מיסוי, פיננסים, ייעוץ כלכלי, ראיית חשבון ועוד

להקמת עסק עצמאי נלוות הרבה שאלות. אחת השאלות הראשונות היא האם להיות עוסק מורשה או חברה בע"מ. כדי לעזור לך לענות על השאלה הזו חשוב להבין מה המשמעות של החלופות הללו, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן

המשך

רואה חשבון לרופאים

כשאנשים חולים הם מחפשים את הרופא המומחה בתחום בכדי לטפל בבעיה, כך אנו מאמינים כי הטיפול החשבונאי, הטיפול בהיבטי המס והטיפול בנושאים הפיננסיים של הרופאים דורשים מומחיות מיוחדת. הן מבחינת הידע המקצועי, הן מבחינת הניסיון רב השנים וההיכרות עם המערכת והן מבחינת רמת השירות הגבוהה. אצלינו רופאים הם V.I.P.

המשך

דו"ח שנתי הוא מסמך רשמי המוגש למס הכנסה עבור כל שנה קלנדרית (מה-1 בינואר ועד ה-31 בדצמבר). המסמך מפרט את כל ההכנסות וההוצאות של מגיש הדוח. בדוח קיים פירוט של כל ההכנסות, ההוצאות, הניכויים והזיכויים, הפטורים, ההפקדות לקרנות, מיסים שנוכו במקור וכו'. הדוח הוא בעצם חישוב המס הסופי בו המגיש חייב באותה השנה. מגיש הדוח יכול להיות אדם פרטי, עוסק מורשה, עוסק פטור או חברה בע"מ.

המשך

מענק עצמאים 11-12.2020

מדובר בעצמאים ושכירים בעלי שליטה שמחזור הפעילות שלהם ירד ב-40% בחודשים אלה בהשוואה ל-2019, וגם עצמאים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף שקל שרשמו ירידה של 25% בפעילות.

המשך

פירוש המילה שׁוּמָה בעברית הוא "הערכה" או "אומדן לערכו של דבר". בדיני מיסים תהליך השומה הוא קביעה של אחת מרשויות המס מהי הכנסתו החייבת של הנישום, ומכאן קביעת סכום המס שעליו לשלם. בישראל עוסקת רשות המיסים בגביית המיסים, ועובדיה העוסקים בגבייה קרויים פקידי שומה.

המשך

חוק עידוד השקעות הון במתכונתו הראשונית נחקק בשנת 1959, זאת במטרה לעודד יזמים להקים מפעלים אשר יפתחו את כושר הייצור בארץ והגדלת הייצוא, כמו גם הענקת אמצעים לחברות ישראליות להתחרות בשווקים הבינלאומיים, החוק מקנה הטבות בשיעורי המס, בנוסף החוק מקנה הטבות יתר למפעלים המוקמים בפריפריה

 המשך

בתקופת סיומה של שנת 2020, בה אנו כבר יכולים להעריך את התוצאות הכספיות של השנה, אך עדיין נמצאים בתוך חלון הזמן שמאפשר לנו פעולות חוקיות שונות, ניתנת לנו ההזדמנות להקטין את חבות המס שלנו וממילא להגדיל את ההכנסה הפנויה שתעמוד לרשותנו. אנו מתכבדים לפרוס בפניכם מספר כלים להקטנה חוקית של חבות המס

המשך

הליך גילוי מרצון

גילוי מרצון הוא מסלול שמציעה רשות המיסים לישראלים בעלי הון או נכסים לא מוצהרים בארץ או בחו"ל. כסף לא מוצהר הוא למעשה "כסף שחור" שלא דווח לרשויות המס בישראל ולכן גם לא חויב במס. נוהל גילוי מרצון, אם כן, היא שיטה בה בעלי הממון מצהירים על ההון, ההכנסות והרווחים, מדווחים לרשויות המס ומשלמים מס הכנסה. בתמורה מקבל המגלה חסינות מהליך פלילי ויכול לישון בשקט.

המשך

רו"ח ירושלים: הגר - אלפרוביץ' ושות'

רו"ח מרכז: רו"ח פתח-תקווה

לייעוץ מקצועי ע"י רואי חשבון בכירים במס הכנסה